Haber

Rusya Büyükelçisi Antonov: ABD, BM etkinliği için New York’a gelecek olan Lavrov’a soğuk bir karşılama sözü verdi

Antonov, Perviy Channel televizyonuna şunları söyledi: “Uzun zamandır, uzun yıllardır ABD tarafından herhangi bir dostluk görmedik. ABD Dışişleri Bakanlığı, burada Sergey Viktoroviç’i (Lavrov) soğuk bir karşılamanın beklediği konusunda bizi çok üst düzeyde açıkça uyardı. Bakalım bu doğrudan olaylar sırasında nasıl tezahür edecek”terimleri kullandı.

Rus diplomat, “Şu ana kadar vizelerle ilgili alınmış bir karar yok. Ne Sergey Viktorovich’e ne de beraberindekilere vize alamadık. Sorulduğunda verdikleri tek cevap vize konusunun onay aşamasında olduğu oldu. Vize konusu bizi çok endişelendiriyor. Çünkü buradaki çalışmalarımızdan edinilen tecrübe, Amerikalıların süreyi son ana kadar uzattığını, ardından bakanlık ekibindeki herkese vize vermediğini gösteriyor.”söz konusu.

“Amerikalılar, ilişkilerimizin temelini baltalamak, Rusya-ABD ilişkilerini yok etmek için her şeyi yaptı. Bizi seçimlere karışmakla, hacker saldırıları düzenlemekle, uluslararası pazarları ele geçirmekle ve enerji kaynaklarını silah olarak kullanmakla suçladılar.

ABD Dışişleri Bakanlığı Siyasi İşler Müsteşarı Victoria Nuland ve Rusya’da tutuklu bulunan ABD’li gazeteci Evan Gershkovic ile görüştüklerini anlatan Antonov, görüşmenin çok sert ve kaba geçtiğini ifade etti. “Pratik sonuçları olmadı. Amerikalılar, Gershkovic’i bir an önce serbest bırakmazsak misilleme yapmakla tehdit etti.”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu