Haber

Milli boksör Sultan, Osmanlı Dünya Şampiyonası’nda altın madalya hedefliyor

Kazakistan’da doğup büyüyen ve 14 yaşında Türkiye’ye gelen milli boksör Sultan Osmanlı, yarın Özbekistan’da başlayacak Dünya Şampiyonası’nda altın madalya hedefliyor.

Kariyerinde 2 Türkiye şampiyonluğu bulunan milli boksör Sultan Osmanlı, Dünya Şampiyonası hazırlıklarını Türkiye Boks Federasyonu’na bağlı Kadıdağ Kamp Merkezi’nde tamamladı.

Kazakistan’da 5 yıl boks yaptıktan sonra 4 yıl önce Türkiye’ye gelen milli boksör, şampiyonada podyuma çıkmak için yumruklarını sallayacak.

Yaklaşık 4 ay önce milli takıma katılan Sultan Osmanlı, 18 yaşında A Milli Takım’da yer almaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Zayıflamak için Kazakistan’da boksa başladığını belirten Sultan, “9 yaşında 50 kiloydum. Şimdi 18 yaşındayım, 75 kilo sporcuyum. Kazakistan’da doğdum, annem babam Türk. Boksa orada başladım, burada devam ediyorum. 14 yaşıma kadar oradaydım. Ahıska Türk “Yaşlıyım. Orada bizim salonumuz çok küçüktü, okulda bir salon vardı, ben orada çalışıyordum.” dedi.

Bursa Uludağ Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü 1. sınıf öğrencisi olduğunu anlatan Sultan, şunları söyledi:

“Hedefim ülkemi olimpiyatlarda temsil etmek. Aptallar da olimpiyatlara gitmez. Avrupa’da ve dünyada dereceleri olanlar gider. O yüzden ülkemizi dünyada iyi temsil etmek istiyorum. Bunun için mücadele edeceğiz. Dünya Şampiyonası’nda altın madalya. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. İnşallah altın madalya getiririz. İlk kez maça gidiyorum. Umarım iyi bir derece yaparım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu