Haber

Malatya’nın 4 ilçesinde hasar tespit çalışmaları iptal edildi

Didem Barut

MALATYA Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen 11 ilde hasar tespit çalışmaları başlatıldı ve sonuçlar e-Devlet üzerinden açıklandı. Bu sonuçlara göre Malatya’da 3 bin 670 binanın yıkıldığı, 31 bin 604 binanın da ağır hasar gördüğü belirtildi.

Ancak bugün yapılan toplantıda hasar tespit çalışmalarının iptal edildiği ve yeniden başlatılacağı açıklandı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum başkanlığında düzenlenen Proje Alanları Uyum Toplantısı’nda Malatya ile ilgili çeşitli kararlar alındı. Malatya’da 27 Şubat’ta meydana gelen 5,6 büyüklüğündeki deprem nedeniyle Battalgazi, Yeşilyurt, Akçadağ ve Doğanşehir ilçelerinde yürütülen hasar tespit çalışmalarının iptal edildiğini ve depremden en çok etkilenen 4 ilçedeki binaların yeniden inceleneceğini belirten Başkanlık Divanı, Bakan Kurum, çalışmaların 5 gün içinde tamamlanarak askıya alınması talimatını verdi. .

MALATYA TİCARETİNE SÜREKLİ İŞYERİ VERİLECEK

Vali Hulusi Şahin, AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Bülent Tüfenkci, Ahmet Çakır ve Hakan Kahtalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, ilçe belediye başkanları, muhtarlar, oda başkanları, akademisyenler, mimar ve mühendislerin katıldığı toplantıya, esnaf için kesintili bir iş yeri. Malatya Büyükşehir Belediyesi yanındaki 225 metrekare alana 228 adet kesintili işyeri yapılacağı ve esnafın burada çalışmaya devam edeceği açıklandı.

gonen-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu