Haber

Kulis: Mehmet Şimşek, Erdoğan ile İkinci Görüşmesini Yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonomideki kötü gidişata dur demek için yeniden siyasete kazandırmaya çalıştığı eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile ikinci bir görüşme yaptığı belirtildi.

Hürriyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Hande Fırat, bugün köşesinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mehmet Şimşek ile ikinci kez görüştüğünü yazdı.

Fırat, Şimşek’in kabinede yer almayacağını ancak ‘yeni ekonomik program’ın yazılmasında değerli bir rol oynayacağını belirtti.

Fırat’ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

“Şimşek’in hasta olduğunu ve tedavi gördüğünü daha önce yazmıştım. Stresten uzak durması gereken Şimşek’in, Erdoğan cumhurbaşkanı seçilirse yeni ekonomik programın yazılmasında önemli rol oynayacağını belirteyim. Bakanlar Kurulunda.”

Fırat, “Şimşek’in yeni program için her türlü desteği vereceği belirtiliyor” dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, daha önce Erdoğan ile Şimşek’in görüşmesini doğrulamış ancak Şimşek’in aktif siyaset düşünmediğini belirtmişti.

Çelik, ‘ Ama Cumhurbaşkanımızın partimiz veya hükümet politikalarımızla ilgili gelişigüzel beyan ettiği veya buyurduğu her bahiste yardıma hazır olduğunu, her türlü katkıyı yapacağını, her türlü çabayı göstereceğini, gayret göstereceğini bir kez daha ifade etmiştir.dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu