Haber

Borsa İstanbul’dan illüzyonist Aref hakkında tedbir kararı

Borsa İstanbul, illüzyonist Aref Ghafouri ve Eren Çayır’a yatırımcı odaklı işlem yaptı. Avrupa Yatırım Holding hissesine işlem yaptıkları belirlenen Ghafouri ve Çayır, bir yıl süreyle “Satış ve Kredi İşlemlerini Yasaklama”, “Brüt Takas” ve “İnternet Üzerinden Emir İletiminin Kısıtlanması” tedbirlerine tabi olacak. bir aylık süre.

Hürriyet’ten Burak Taşçı’nın haberine göreBİST’te işlem gören ve kısa sürede katlanarak artan Avrupa Yatırım Holding hisselerinde iki ismin işlem gördüğü belirlendi.

Borsa İstanbul’dan yapılan açıklamada Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarda Uygulanacak Gözetim Tedbirlerine İlişkin Yönerge’nin 5. maddesi çerçevesinde Avrupa Yatırım Holding A.Ş. (AVHOL) Pay Piyasası, Yönerge’nin 6’ncı maddesinde belirtilen talimat ve işlemler nedeniyle Aref Ghafouri ve Eren Çayır isimli yatırımcılara, Hisse Senedindeki emir ve işlemlere ilişkin 22/06/2023 tarihinden itibaren bir ay vadeli Borsamızın Pazarı. “İşlem Yasağı”, “Brüt Takas” ve “İnternet Üzerinden Emir İletiminin Kısıtlanması” tedbirleri uygulanacaktır.

bogazliyanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu