Ekonomi

Binance, listesine yeni altcoin çiftlerini ekledi

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası Binance, First Digital USD ( FDUSD), en bilinen kripto para birimlerinin bazılarının stablecoin eşleştirmesi ile alım satımı için destek eklediğini duyurdu.

FDUSD, Hong Kong merkezli saklama ve güvenlik şirketi First Digital tarafından, Hong Kong’un 1 Haziran 2023’te bölgede büyük bir kripto merkezi olma arayışında yeni bir kripto düzenleme rejimine başlamasıyla birlikte başlatıldı.

ABD dolarına sabitlenen stablecoin, borsada sıfır kullanım fiyatıyla sunuluyor. Stablecoin’leri çevreleyen belirsizlik ve düzenleyici korkular bağlamında FDUSD, nakit ve nakit benzerlerindeki yüksek kaliteli rezervlerle destekleniyor gibi görünüyor. Hong Kong Para Otoritesi (HKMA), stabilcoin operasyonlarına ilişkin lisanslama ve düzenleme standartlarını izler.

Binance, DOGE/FDUSD ve XRP/FDUSD işlem çiftlerini listeye ekledi

Stablecoin’in büyüme potansiyeli göz önüne alındığında bu, Binance’in hoş bir hamlesi olacaktır. Ana kripto para birimleri arasında 215. sırada yer alan FDUSD, BağUSDt (USDT) şu anda 83 milyar dolara kıyasla 382 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Kripto borsası, aşağıdaki ticaret çiftlerinin 7 Eylül 2023’ten itibaren platformda ticarete açık olacağını söyledi:

  • DOGE/FDUSD
  • SOL/FDUSD
  • TOMO/DENE
  • UNFI/TRY
  • XRP/FDUSD

Binance, kullanıcıların yeni eklenen FDUSD işlem çiftlerinde sıfır “yapıcı” fiyat özelliğiyle işlem yapmaya devam edeceğini ekledi.

Bu makale ilk olarak Cryptocurrency News’te yayınlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu