Haber

Başkan Topaloğlu vatandaşlara aşure ikram etti

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ve eşi Fikriye Topaloğlu, Kemer ve Beldibi’nde açılan çarşıda vatandaşlara aşure ikram etti. Muharrem ayının değerine işaret eden Lider Topaloğlu, bu ayın birlik ve beraberliğin sembolü olduğunu söyledi.

Başkan Topaloğlu, eşi Fikriye Topaloğlu ile birlikte ilk olarak Beldibi Mahallesi’nde açılan turizm ve gıda pazarını ziyaret ederek, pazar esnafına hayırlı işler bol kazançlar diledi. Daha sonra Kemer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün açtığı stantta vatandaşlara aşure ikram etti. Eşi Fikriye Topaloğlu ile vatandaşlara ikramlarda bulunan Önder Topaloğlu, daha sonra Kemer Bedesten’e gitti.

Kemer Kapalıçarşı’da esnafı ziyaret eden Lider Topaloğlu, eşi Fikriye Topaloğlu ile vatandaşlara aşure ikram etti. Önder Topaloğlu burada yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Birlik ve beraberliğin sembolü olan Muharrem ayına girmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Muharrem ayının ruhuna uygun olarak birlikte vatandaşlarımıza aşurelerimizi dağıtıyoruz. Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Aşure gününün ülkemize ve ilçemize hayırlar getirmesini diliyorum.” söz konusu.

Kemer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından ilçede açılan tüm çarşılarda bir hafta boyunca aşure dağıtımı devam edecek. Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Derya Baytekin, beş günlük süreçte yaklaşık 7 bin kişiye aşure dağıtacaklarını bildirdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-avanos.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu